Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Toruniu

Działania Centrum Diagnozy i Terapii FASD są kontynuacją projektu szkoleniowego realizowanego w roku 2017 („Akademia rozumienia FASD”). Dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń, od 2018 Centrum udziela wszechstronnej pomocy terapeutycznej dzieciom/ młodzieży z FASD oraz ich otoczeniu. Nad merytorycznym przebiegiem działań czuwa pracownik kluczowy, będący często pierwszym kontaktem dla rodziców zgłaszających się po pomoc.

W Centrum corocznie przeprowadzane są diagnozy pod kątem FASD dla 8-12 dzieci z Torunia, odbywają się również systematyczne zajęcia terapeutyczne dla dzieci z pedagogiem/ logopedą, rehabilitantem oraz psychologiem. Rodzice mogą skorzystać z oferty 'Klubu Rodzica’, tj. szkoleń, warsztatów, spotkań w tematyce zaproponowanej przez uczestników.

Działania Fundacji „Daj Szansę” na rzecz dzieci z FASD są kontynuowane z pełnym zaangażowaniem. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób potrzebujących wsparcia i edukacji w zakresie tego poważnego problemu.

Ważnym elementem naszych działań są działania edukacyjno-profilaktyczne. Naszym celem jest nie tylko bezpośrednia pomoc dzieciom i ich rodzinom, ale również szerzenie wiedzy o FASD i przeciwdziałanie spożywaniu alkoholu w czasie ciąży.

Edukatorzy Fundacji regularnie odwiedzają toruńskie placówki w ramach Kampanii na rzecz profilaktyki oraz przeciwdziałania spożywaniu alkoholu w czasie ciąży. Kampania ma na celu również poszerzenie wiedzy na temat FASD wśród osób zawodowo spotykających się z dziećmi i rodzinami dotkniętymi tym syndromem. Działania te są kluczowe dla zwiększenia świadomości społecznej oraz wspierania rodzin w trudnych sytuacjach.

Każdego roku, pod koniec grudnia, organizujemy konferencję, która podsumowuje nasze działania projektowe. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania się z grupą profesjonalistów zajmujących się problematyką FASD, wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania najnowszych badań i osiągnięć w tej dziedzinie.

Nasza oferta jest bezpłatna dla mieszkańców Torunia. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej pomocy i udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Wszelkie informacje można uzyskać u naszego pracownika kluczowego, Małgorzaty Hoffman-Orłowskiej. Można się z nią skontaktować telefonicznie pod numerem 56 648 23 63 lub mailowo na adres centrumfasd@fundacja-dajszanse.pl

torun.pl