„SAMI W DOMU” – Mieszkanie treningowe w Toruniu

Fundacja „Daj Szansę” oraz Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem (SPOZA) realizują projekt mieszkania treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną: „SAMI W DOMU”

Czas trwania projektu: 1.02.2024 – 31.03.2027 r.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Projekt „Sami w domu” będzie realizowany przez 3 lata i zakłada zarówno krótkie, 4-tygodniowe treningi mieszkaniowe, jak i dłuższe, trwające 16 tygodni. Ponadto, w projekcie przewidzieliśmy weekendowe treningi mieszkaniowe, dedykowane osobom z autyzmem.
Celem mieszkań treningowych jest wsparcie usamodzielnienia osób z niepełnosprawnością oraz przygotowanie ich do jak najwyższego poziomu życia, biorąc pod uwagę indywidualne bariery zdrowotne i psychiczne.

Przygotowanie projektu opiera się na wieloletnim doświadczeniu pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz wnioskach z wcześniejszych projektów dotyczących mieszkań treningowych oraz treningów samodzielności realizowanych w Fundacji Daj Szansę i Stowarzyszeniu SPOZA. Działania projektu są skoncentrowane na potrzebach osób niepełnosprawnych oraz ich rodziców/opiekunów, odpowiadając na wyzwania życia po osiągnięciu dojrzałości oraz po śmierci rodziców czy opiekunów.

Zapraszamy do kontaktu z biurem Mieszkania treningowego:

Fundacja Daj Szansę
Adres: ul. Piskorskiej 11, Toruń