Edukacja, stymulacja, informacja i porady – wieloprofilowe usprawnianie osób z niepełnosprawnościami

Projekt „Edukacja, stymulacja, informacje i porady – wieloprofilowe usprawnianie osób z niepełnosprawnościami” jest współfinansowany ze środków PFRON (Konkurs nr 1/2022; 01.04.2023-31.03.2026).

Działania obejmują dwa zakresy wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin i otoczenia:

rehabilitacja osób niepełnosprawnych w Instytucie Terapeutycznym Fundacji – codzienna oferta diagnozy potrzeb i zajęć terapeutycznych,
W okresie od kwietnia 2023 roku do marca 2026 roku wesprzemy w rozwoju samodzielności co najmniej 120 osób z niepełnosprawnościami, w tym dzieci i młodzież oraz dorosłych z czterech województw Polski – poprzez realizację kompleksowego programu wieloprofilowego usprawniania (Indywidualne Plany Działań) oraz zwiększenie dostępu do informacji i poradnictwa wśród 750 osób z niepełnosprawnościami i rodziców oraz opiekunów.

Podczas każdego pobytu terapeutycznego uczestnikom projektu oferujemy kompleksowe wsparcie terapeutyczne interdyscyplinarnego zespołu: troje fizjoterapeutów, pedagodzy specjalni – terapeuci, psycholog, asystent-terapeuta.

REHABILITACJA – USPRAWNIANIE

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły. Zgłaszanie kandydatów do udziału w projekcie jest możliwe zarówno bezpośrednio (w placówce) jak i poprzez kontakt listowny, e-mailowy. Osoby przystępujące do udziału w projekcie są zobowiązane do wypełnienia kompletu dokumentów: odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności/stopniu niepełnosprawności, deklarację udziału, zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Rekrutacja na PORADY: obejmie głównie rodziców/opiekunów niepełnoletnich osób z niepełnosprawnościami – odbiorców placówki oraz wszystkich zainteresowanych zgłaszających potrzebę i kwalifikowalnych odbiorców.

Formy wsparcia w placówce:

Usprawnianie motoryczne i intelektualne,
Wywiad terapeutyczny,
Instruktaż procedur terapeutycznych,
Konsultacje i porady psychologiczne,
Usprawnianie społeczne – zajęcia grupowe.
Porady i konsultacje: poradnictwo psychologiczne, społeczno-prawne, podatkowe, dietetyczne oraz udzielanie informacji na temat przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej dla osób niepełnosprawnych.

HARMONOGRAM:

Rehabilitacja w placówce: w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Porady i informacja: w dni robocze, porady indywidualne po wcześniejszym umówieniu w fundacji lub telefonicznie pod numerem 566482363.