Centrum FASD

Nasza Misja

W Centrum FASD skupiamy się na kompleksowej diagnozie, terapii dzieci z FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorders) oraz wsparciu rodziców i opiekunów. Naszym celem jest zapewnienie wszechstronnej pomocy dzieciom dotkniętym skutkami prenatalnego narażenia na alkohol oraz edukacja społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z piciem alkoholu w czasie ciąży.

Nasza Oferta

Diagnoza i Terapia

W naszym Centrum oferujemy specjalistyczną diagnozę pod kątem FAS oraz kompleksową terapię dla dzieci z FASD. Proces diagnostyczny trwa zazwyczaj 3 dni i kończy się szczegółowym dokumentem diagnozy oraz zaleceniami dotyczącymi dalszego postępowania. Nasz zespół terapeutyczny składa się z psychologa/pracownika kluczowego, pedagogów, logopedów, fizjoterapeutów oraz lekarza medycyny, wszyscy certyfikowani jako diagności FASD.

Wsparcie dla Rodziców

Wspieramy rodziców i opiekunów poprzez indywidualne konsultacje, grupy wsparcia oraz warsztaty. Jesteśmy świadomi, że opieka nad dzieckiem z FASD może być wyzwaniem, dlatego zapewniamy narzędzia i wiedzę niezbędne do skutecznej pomocy.

Edukacja i Profilaktyka

Prowadzimy kampanie edukacyjne i profilaktyczne, mające na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu w czasie ciąży. Nasze działania obejmują prelekcje, warsztaty, szkolenia oraz materiały edukacyjne. Kampanie prowadzone są w toruńskich szkołach a także instytucjach pomocowych i placówkach edukacyjnych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

Szkolenia i Konsultacje dla Kadr

Organizujemy szkolenia i konsultacje dla specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą dotkniętymi FASD. Nasze programy szkoleniowe są dostosowane do potrzeb różnych grup zawodowych, w tym nauczycieli, pracowników socjalnych, terapeutów i lekarzy.

Konferencje

Co roku organizujemy konferencje poświęcone tematyce FASD, które gromadzą ekspertów z różnych obszarów zawodowych: edukacja, medycyna, probacja, opieka społeczna. Liczną grupą odbiorców są rodzice zastępczy i adopcyjni. Tym samym konferencje są doskonałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz nawiązywania współpracy międzysektorowej.

Nasze Projekty

Centrum Diagnozy i Terapii FASD

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń, mający na celu zapewnienie wsparcia diagnostycznego i terapeutycznego dla dzieci z FASD oraz ich rodzin.

Rodzina w Centrum Etap I

Projekt finansowany ze środków unijnych, który koncentruje się na kompleksowym wsparciu rodzin dotkniętych problemem FASD, poprzez diagnozę, terapię oraz działania edukacyjne i profilaktyczne.

Doświadczenie i Współpraca

Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi z FASD oraz ich rodzinami. Jesteśmy członkiem European FASD Alliance, co umożliwia nam dostęp do najnowszych badań i najlepszych praktyk w dziedzinie diagnozy i terapii FASD.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i wsparcia. Wspólnie możemy zmienić życie dzieci dotkniętych FASD na lepsze.

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na diagnozę, skontaktuj się z nami:

• Telefon: 56 648 23 63
  • Email: centrumfasd@fundacja-dajszanse.pl
  • Adres: ul. Piskorskiej 11, Toruń

Centrum FASD – Twoje wsparcie w diagnozie i terapii FASD.