Mieszkania treningowe

Od lutego 2023 roku prowadzimy mieszkanie treningowe w Bydgoszczy, współtworzone z Fundacją Kaktus, a od 2024 roku, wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem, mieszkanie w Toruniu  Nasze mieszkania skierowane są do osób z niepełnosprawnością intelektualną, które pragną rozwijać swoją samodzielność i niezależność życiową.

Programy Treningowe

Oferujemy następujące opcje treningowe:

• 4-tygodniowe intensywne kursy
  • 4-miesięczne kompleksowe programy
  • weekendowe treningi dla osób z autyzmem (w Toruniu)

Rodzaje Treningów

Nasi mieszkańcy korzystają z szerokiej gamy treningów, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu:

• Prowadzenie domu: nauka gotowania, sprzątania, prania i utrzymania porządku
  • Trening higieniczny: dbanie o higienę osobistą i zdrowie
  • Trening ekonomiczny: zarządzanie budżetem, planowanie wydatków
  • Organizacja czasu wolnego: planowanie i spędzanie czasu w sposób efektywny i przyjemny

Treningi Samodzielności

Każdy uczestnik ma możliwość trenowania samodzielności pod okiem doświadczonych trenerów. Nasz program jest tak zaprojektowany, aby każdy mieszkaniec mógł nauczyć się nowych umiejętności w przyjaznym i wspierającym środowisku.

Efekty Naszych Treningów

Po serii treningów widać wyraźne efekty – mieszkańcy nie tylko uczą się nowych umiejętności, ale także zyskują pewność siebie i radość z codziennych obowiązków. Nasi podopieczni uczą się przyrządzać nowe potrawy, planować budżet, sprzątać, prać, pracować i naprawdę to lubią!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i dołączenia do naszego programu. Tworzymy przestrzeń, w której każdy może rozwijać swoją niezależność i cieszyć się życiem!

Nasze partnerskie projekty na mieszkania treningowe pod nazwą „Adres: Samodzielni 2” (z Fundacją KAKTUS)
oraz „Sami w domu” (ze Stowarzyszeniem SPOZA) są współfinansowane ze środków PFRON.