„ADRES: SAMODZIELNI 2″ – Mieszkanie Treningowe w Bydgoszczy

Fundacja „Daj Szansę” oraz Fundacja Kaktus realizują projekt mieszkania treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną: „ADRES: SAMODZIELNI 2”

Czas trwania projektu: 1.02.2023 – 31.03.2026 r.
Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Projekt „Adres: Samodzielni 2” będzie realizowany przez 3 lata i zakłada zarówno krótkie, 4-tygodniowe treningi mieszkaniowe, jak i dłuższe, trwające 16 tygodni. Celem mieszkań treningowych jest wsparcie usamodzielnienia osób z niepełnosprawnością oraz przygotowanie ich do jak najwyższego poziomu życia, biorąc pod uwagę indywidualne bariery zdrowotne i psychiczne.

Przygotowanie projektu opiera się na wieloletnim doświadczeniu pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz wnioskach z projektu pilotażowego zrealizowanego 2 lata temu. Działania projektu są skoncentrowane na potrzebach osób niepełnosprawnych oraz ich rodziców/opiekunów, odpowiadając na wyzwania życia po osiągnięciu dojrzałości oraz po śmierci rodziców czy opiekunów.

Zapraszamy do kontaktu z biurem Mieszkania treningowego:

Fundacja Kaktus
Adres: ul. Kleeberga 2, Bydgoszcz